Przedszkole

Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci z różnych krajów, a podstawowym językiem nauczania i komunikacji jest język angielski. Jako placówka zarejestrowana w Kuratorium Oświaty spełniamy również wszystkie niezbędne polskie wymagania programowe.

Mamy trzy grupy przedszkolne:

  • Maluszki - dzieci w wieku 2,5 - 4,5 lat
  • Starszaki - dzieci w wieku 4,5 - 5,5 lat
  • Zerówka - dzieci w wieku 5,5 - 6,5 lat

Jesteśmy otwarci w godzinach 7:30 - 17:00, od poniedziałku do piątku. Miesięczne czesne obejmuje wszystkie zajęcia w ciągu dnia, łącznie z dodatkowymi, takimi jak zajęcia plastyczne, języki obce, wychowanie fizyczne i muzyka. Po zakończeniu zajęć, o godzinie 15.15, dzieci mogą uczestniczyć w klubach przedszkolnych (niektóre z nich są dodatkowo płatne) lub pozostać pod opieką naszych nauczycieli na świetlicy do godziny 17.00.

W naszym przedszkolu realizujemy brytyjski program nauczania Early Years Foundation Stage (EYFS). Wyznacza on standardy nauki, rozwoju i opieki nad dziećmi przez cały okres edukacji przedszkolnej.

Poprzez zajęcia tematyczne, dzieci pracują nad osiągnięciem celów edukacyjnych w siedmiu obszarach nauki:

1
Komunikacja i język
2
Rozwój osobisty, społeczny i emocjonalny
3
Rozwój fizyczny
4
Umiejętność czytania i pisania
5
Matematyka
6
Rozumienie świata
7
Zajęcia plastyczno-techniczne

Nasze przedszkole jest otwarte od września do końca lipca (w okresie od ostatniego tygodnia czerwca do końca lipca prowadzimy półkolonie letnie).

Program nauczania

W naszym przedszkolu realizujemy brytyjski program nauczania Early Years Foundation Stage (EYFS). Wyznacza on standardy nauki, rozwoju i opieki nad dziećmi od urodzenia do 5. roku życia.

EYFS wyznacza ramy zintegrowanego podejścia do wczesnej edukacji. Jego wytyczne wyznaczają nauczycielom zestaw spójnych zasad i celów niezbędnych do rozwoju i nabywania wiedzy.

Dzieci w przedszkolu kształtują i rozwijają swoje umiejętności poprzez starannie przygotowane aktywności stworzone w oparciu o tematy takie jak, 'O mnie', 'Zwierzęta świata', 'Kolory i kształty', 'Boże Narodzenie', 'Osoby, które nam pomagają', 'Tradycyjne opowieści', 'Kosmos', 'Wielkanoc', 'Minibestie' czy 'Przemiany i zmiany'.

Nasi nauczyciele pracują niestrudzenie by zapewnić radosne, opiekuńcze i bezpieczne środowisko, które pobudza naturalną ciekawość dzieci i pozwala im powiększać swoją wiedzę i rozumienie otaczającego ich świata. Zapewniamy uczniom rozwój ich niezależności i zdolności współpracy, komunikacji w różnych sytuacjach, zdobywając jednocześnie umiejętności niezbędne w szkole i przyszłym życiu. Nasz budynek i jego otoczenie są idealnymi przestrzeniami do inspirowania i motywacji uczniów do wykorzystywania swojego potencjału.

Rozumiemy, że wybór odpowiedniej szkoły jest ważną decyzją i jesteśmy do Państwa dyspozycji, jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania. Nasz zespół chętnie dostarczy Państwu wszelkich niezbędnych informacji o naszym programie nauczania i naszej placówce.

Kadra nauczycielska przedszkola

Portal rodzica

Poniżej uzyskasz dostęp do szkolnych regulaminów, najświeższych newsletterów i dowiesz się, co aktualnie ciekawego dzieje się w naszych murach.

Media społecznościowe

Formularz kontaktowy

Daj nam znać, jak możemy Ci pomóc!

Rozumiemy, że wybór odpowiedniej szkoły jest ważną decyzją i jesteśmy do Państwa dyspozycji, jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania. Nasz zespól chętnie dostarczy państwu wszelkich niezbędnych informacji o naszym programie nauczania i naszej placówce.