Szkoła Podstawowa/Liceum Ogólnokształcące

W klasach 1-6 stosujemy Międzynarodowy Program Nauczania Podstawowego (IPC), a w klasach 7-8 Międzynarodowy Program Gimnazjalny (IMYC). Te certyfikowane międzynarodowe programy nauczania odzwierciedlają brytyjskie podejście do edukacji, jednocześnie przygotowując uczniów do odniesienia sukcesu jako obywatele świata. W BISG łączymy to, co najlepsze w międzynarodowej i brytyjskiej edukacji z wymaganiami polskiej szkoły. podstawy programowej.. Nasi uczniowie otrzymują solidne podstawy jako międzynarodowi uczniowie szkół podstawowych uczący się w Polsce.

Językiem wykładowym w szkole jest język angielski. Jednak wszyscy uczniowie uczą się języka polskiego (jako języka ojczystego lub jako drugiego języka) oraz jednego z trzech innych języków oferowanych w naszej szkole: hiszpański, francuski i niemiecki. Nauczanie i uczenie się języka angielskiego i polskiego odbywa się w sposób dostosowany, tak aby uwzględnić różne poziomy kompetencji poszczególnych uczniów. W BISG rozumiemy znaczenie wielojęzyczności jako bramy do sukcesu w połączonym świecie i dlatego, mimo że angielski jest naszym głównym językiem nauczania, wysoko cenimy ojczyste języki naszych uczniów i pozostałe języki nauczane w naszej szkole.

W klasach 1-3 nauka opiera się na celach i jest prowadzona w blokach tematycznych. Zgodnie z filozofią IPC, nasi nauczyciele przygotowują lekcje, które są powiązane tematycznie na różnych przedmiotach. Nauczanie w ten sposób umożliwia naszym uczniom rozumienie zależności i połączeń między różnymi przedmiotami.

W klasach 4-8 poszczególne przedmioty są nauczane przez nauczycieli przedmiotowych. Obywatele polscy mają dodatkowe lekcje historii i geografii Polski w języku polskim, podczas gdy wszyscy uczniowie uczą się historii i geografii międzynarodowej na poziomie podstawowym lub rozszerzonym (rozumowanie historyczne, umiejętności geograficzne). Projekty typu IPC/IMYC we wszystkich dziedzinach są w miarę możliwości włączane do nauczania i uczenia się. Organizujemy również dni i tygodnie tematyczne, które dają uczniom możliwość wspólnej nauki w spójny i kreatywny sposób (np. targi STEM, projekty humanistyczne, projekty międzynarodowe itp.) Na koniec klasy 8 wszyscy uczniowie przystępują do ogólnokrajowych egzaminów ósmoklasisty.

Liceum ogólnokształcące, szkoła średnia, zaczyna się od klasy 9 (co jest odpowiednikiem klasy I LO) i oferuje 2-letni kurs GCSE, który kończy się egzaminami GCSE (Komisja Egzaminacyjna AQA) . Kolejnym etapem jest 2-letni kurs A-level, który kończy się egzaminami A-level (AQA). Egzaminy te są odpowiednikiem polskiej matury i honorowane są przez wyższe uczelnie w Polsce i za granicą.

W Europie jest ponad 800 szkół oferujących kursy GCSE. Szkoły mogą wybierać spośród ponad 70 GCSE i około 55 przedmiotów A-level.

Od klas 6 do 10, uczniowie mają możliwość dołączenia do samorządu uczniowskiego, grupy demokratycznie wybranych przedstawicieli uczniów, po dwóch z każdej klasy. Członkowie samorządu działają jako głos uczniów, reprezentujący ich społeczność. Wzmacniają ducha szkoły poprzez takie wydarzenia jak wieczory filmowe i dyskoteki, inicjatywy wewnątrzszkolne, np. sprzedaż ciast i specjalne uroczystości, biorą udział w pracach społecznych i zbierają pieniądze na cele charytatywne. Samorząd uczniowski jest doskonałym wprowadzeniem do polityki i daje uczniom cenne doświadczenie w pracy zespołowej, komunikacji, współpracy i budowaniu społeczności.

Program Laboratoria Przyszłości dla szkół w Polsce jest inicjatywą rządową mającą na celu modernizację infrastruktury edukacyjnej kraju. Program koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych środowisk edukacyjnych, które umożliwią uczniom rozwijanie krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i umiejętności analitycznych. Program Laboratoria Przyszłości zapewnia środki na zakup nowoczesnego sprzętu oraz opracowanie programów edukacyjnych promujących innowacyjność, eksperymentowanie i uczenie się metodą projektów.

Dzięki dotacji nasza szkoła została wyposażona w drukarkę 3d, długopisy 3d, mikrokontrolery Microbit wraz z zestawami do elektronicznego majsterkowania, programowalne roboty Edison. Nasi uczniowie mogą teraz korzystać z nowej sali do zajęć plastycznych i technicznych wyposażonej w kuchenki, piekarniki, roboty kuchenne i naczynia oraz maszyny do szycia. Zakupiliśmy również wysokiej jakości sprzęt audio-wideo, w tym dwie kamery cyfrowe, mikser dźwięku, mikroporty, green screen, światła, gimbal i statyw do kamer. Z pomocą nowego sprzętu możemy sprawić, że nauka stanie się jeszcze przyjemniejszym i bardziej praktycznym doświadczeniem dla naszych uczniów, przygotowując ich jednocześnie do wyzwań współczesnego świata.

W BISG wspieramy nowe technologie i stale szukamy sposobów na włączenie technologii do nauczania.

T29: Wszystkie nasze sale lekcyjne są wyposażone w projektory cyfrowe połączone z tablicami interaktywnymi lub monitorami interaktywnymi, a także w system audio i szybkie łącze internetowe, aby usprawnić proces nauczania. Oprócz nowoczesnej sali ICT wyposażonej w osobne stanowiska pracy dla każdego ucznia, drukarkę i drukarkę 3d, mamy również 60 laptopów dostępnych do użytku podczas lekcji dowolnego przedmiotu dla starszych uczniów, podczas gdy młodsi uczniowie mogą korzystać z tabletów.

Posiadamy szeroki zakres sprzętu technicznego do wykorzystania podczas lekcji od urządzeń rejestrujących obraz/dźwięk, programowalnych robotów Lego i Edison, mikrokontrolerów i długopisów 3d.

Z pomocą paneli słonecznych zainstalowanych na naszym dachu wykorzystujemy technologię do zmniejszenia naszego śladu węglowego, a Airly (czujnik jakości powietrza) zainstalowany na naszym budynku dostarcza cennych danych na temat jakości powietrza w pobliżu naszej szkoły. 

B10: Każda klasa posiada dużą 70-calową interaktywną tablicę SMART Board, jak również kamery dokumentowe do czytania w całej klasie. Ponadto w każdej klasie znajduje się sala komputerowa wyposażona w komputery i tablety do prowadzenia lekcji ICT dla całej klasy.

J46: Każda klasa posiada dużą 70" interaktywną tablicę SMART Board. Dodatkowo jest tam sala komputerowa wyposażona w komputery i tablety do prowadzenia lekcji ICT dla całej klasy. 

British International School Gdańsk co roku organizuje produkcję muzyczną, w której bierze udział cała nasza społeczność szkolna - od uczniów, przez pracowników po rodziców. Jednak w przeciwieństwie do innych szkół, nasze produkcje są zawsze wyjątkowe. Zamiast odkurzać stare, wystawiane do znudzenia przedstawienia, tworzymy własne. 

Uczniowie-ochotnicy piszą scenariusze, wybierają piosenki i wymyślają choreografię, które następnie są szlifowane pod okiem naszych doświadczonych nauczycieli. Następnie wyjeżdżamy na tygodniowy, intensywny obóz, gdzie uczniowie uczą się nie tylko gry aktorskiej, śpiewu i choreografii, ale także umiejętności życiowych, takich jak współpraca i komunikacja. 

Wszystko to kończy się przedstawieniem wystawianym w profesjonalnym miejscu, gdzie rodzice i przyjaciele są zaproszeni do obejrzenia wszystkiego, czego nauczyły się ich dzieci. Rezultatem jest produkcja, która nie tylko odzwierciedla naszą zróżnicowaną społeczność szkolną, ale także zawiera treści i tematy istotne dla codziennego życia naszych uczniów. 

Aha, i to też jest świetna zabawa!!!

Kadra nauczycielska szkoły podstawowej/ponadpodstawowej

Portal rodzica

Poniżej uzyskasz dostęp do szkolnych regulaminów, najświeższych newsletterów i dowiesz się, co aktualnie ciekawego dzieje się w naszych murach.

Media społecznościowe

Inicjatywy i wydarzenia

Nasz program edukacyjny jest wzbogacony wieloma projektami, inicjatywami i wydarzeniami. Niektóre z nich są wymienione poniżej:

Trymestr jesienny:

  1. Projekt humanistyczny: Miasta przyszłości
  2. Obóz integracyjny (Zielona Szkoła)
  3. Dni Anglii i Walii
  4. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
  5. Kiermasz książek
  6. Dni USA i Kanady
  7. Festiwal rzeźbienia w dyni
  8. Święto Niepodległości Polski
  9. BISG ma Talent!
  10. Obóz teatralny
  11. Spektakl muzyczny w lokalnym teatrze
  12. Przedstawienia świąteczne/ Jasełka
  13. Klub teatralny
  14. Szkoła zimowa (narciarstwo/snowboarding)

Trymestr wiosenny

  1. Tydzień polskiej ortografii
  2. Tydzień targów S.T.E.M.
  3. Chiński Nowy Rok
  4. Tydzień Międzynarodowy
  5. Mecze matematyczne
  6. Mecze siatkówki
  7. Dni Australii i Nowej Zelandii
  8. Konkurs recytatorski
  9. Recital muzyczny
  10. Projekt humanistyczny: Fast Fashion
  11. Tydzień Książki
  12. Dzień Harmonii
  13. Dzień Autyzmu
  14. Szukanie jajek wielkanocnych
  15. Sprzedaż ciast (akcja charytatywna)
  16. Klub teatralny

Trymestr letni

  1. Tydzień muzyki i sztuki
  2. Święto Konstytucji RP
  3. Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
  4. Dzień Różnorodności Kulturowej
  5. Dzień Davida Attenborough
  6. Dzień Ady Lovelace
  7. Olimpiada Humanistyczna
  8. BISG ma talent
  9. Projekty S.T.E.M
  10. Spektakl muzyczny w szkole podstawowej
  11. Tydzień Filmowy
  12. Zielona Szkoła
  13. Dzień Sportu