Nauczanie wczesnoszkolne

W klasach 1-6 realizujemy Międzynarodowy Program Nauczania Podstawowego (IPC), a w klasach 7-8 Międzynarodowy Program Gimnazjalny (IMYC). Te certyfikowane międzynarodowe programy nauczania odzwierciedlają brytyjskie podejście do edukacji, przygotowując jednocześnie uczniów do odniesienia sukcesu jako obywatele świata. W BISG łączymy to, co najlepsze w brytyjskiej edukacji z wymogami polskiej podstawy programowej. Nasi uczniowie otrzymują solidne podstawy jako międzynarodowi uczniowie szkół podstawowych, uczący się w Polsce. W wideo poniżej są przedstawione kluczowe aspekty programu IPC.

Językiem wykładowym w szkole jest język angielski. Jednak wszyscy uczniowie uczą się języka polskiego (jako języka ojczystego lub obcego), oraz jednego z trzech innych oferowanych języków: hiszpańskiego, francuskiego i niemieckiego. Nauczanie i uczenie się języka angielskiego i polskiego odbywa się w sposób zróżnicowany, tak aby uwzględnić różne poziomy umiejętności naszych uczniów. W BISG rozumiemy, jak ważna jest wielojęzyczność jako brama do sukcesu na arenie międzynarodowej i dlatego, mimo że angielski jest naszym głównym językiem nauczania, bardzo cenimy ojczyste języki naszych uczniów, jak również inne języki, których będą się u nas uczyć.

Jesteśmy dumni z tego, że każdy dzień w szkole jest źródłem inspiracji, a nasz plan zajęć jest wypełniony wieloma wspaniałymi wydarzeniami i zajęciami. Niektóre z nich są wymienione w sekcji "Inicjatywy i wydarzenia" poniżej.

Trzy przedmioty podstawowe:

1
Język angielski
2
Matematyka
3
Język Polski

Inne przedmioty:

 • Nauczanie zintegrowane (Tematy IPC)
 • Zajęcia informatyczne (ICT)
 • Wychowanie fizyczne (PE)
 • Nauki ścisłe
 • Muzyka
 • Zajęcia plastyczne
 • Zajęcia techniczne
 • Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
 • Szachy
 • Współczesne języki obce (do wyboru trzy: niemiecki, francuski lub hiszpański)
 • Religia (nieobowiązkowo)

Rozumiemy, że wybór odpowiedniej szkoły jest ważną decyzją i jesteśmy do Państwa dyspozycji, jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania. Nasz zespół chętnie dostarczy Państwu wszelkich niezbędnych informacji o naszym programie nauczania i naszej placówce.

Program nauczania

W klasach 1-3 uczniowie uczą się według Międzynarodowego Programu Nauczania Podstawowego (IPC), który jest kompleksowym programem nauczania, opartym na brytyjskiej podstawie programowej, National Curriculum, z odniesieniami do pierwszego i drugiego etapu nauczania, ale dostosowanym do szkół międzynarodowych. Program ten, podobnie jak IB (International Baccalaureate), oparty jest na badawczym podejściu do nauki. Wymaga bardzo kreatywnego i tematycznego podejścia do nauczania, i zachęca uczniów do badania i zadawania pytań o to, co ich naprawdę interesuje. 

Kadra nauczycielska szkoły podstawowej

Portal rodzica

Poniżej uzyskasz dostęp do szkolnych regulaminów, najświeższych newsletterów i dowiesz się, co aktualnie ciekawego dzieje się w naszych murach.

Media społecznościowe

Formularz kontaktowy

Daj nam znać, jak możemy Ci pomóc!

Rozumiemy, że wybór odpowiedniej szkoły jest ważną decyzją i jesteśmy do Państwa dyspozycji, jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania. Nasz zespól chętnie dostarczy państwu wszelkich niezbędnych informacji o naszym programie nauczania i naszej placówce.