Nauczanie wczesnoszkolne

W klasach 1-6 realizujemy Międzynarodowy Program Nauczania Podstawowego (IPC), a w klasach 7-8 Międzynarodowy Program Gimnazjalny (IMYC). Te certyfikowane międzynarodowe programy nauczania odzwierciedlają brytyjskie podejście do edukacji, przygotowując jednocześnie uczniów do odniesienia sukcesu jako obywatele świata. W BISG łączymy to, co najlepsze w brytyjskiej edukacji z wymogami polskiej podstawy programowej. Nasi uczniowie otrzymują solidne podstawy jako międzynarodowi uczniowie szkół podstawowych, uczący się w Polsce. W wideo poniżej są przedstawione kluczowe aspekty programu IPC.

Językiem wykładowym w szkole jest język angielski. Jednak wszyscy uczniowie uczą się języka polskiego (jako języka ojczystego lub obcego), oraz jednego z trzech innych oferowanych języków: hiszpańskiego, francuskiego i niemieckiego. Nauczanie i uczenie się języka angielskiego i polskiego odbywa się w sposób zróżnicowany, tak aby uwzględnić różne poziomy umiejętności naszych uczniów. W BISG rozumiemy, jak ważna jest wielojęzyczność jako brama do sukcesu na arenie międzynarodowej i dlatego, mimo że angielski jest naszym głównym językiem nauczania, bardzo cenimy ojczyste języki naszych uczniów, jak również inne języki, których będą się u nas uczyć.

Jesteśmy dumni z tego, że każdy dzień w szkole jest źródłem inspiracji, a nasz plan zajęć jest wypełniony wieloma wspaniałymi wydarzeniami i zajęciami. Niektóre z nich są wymienione w sekcji "Inicjatywy i wydarzenia" poniżej.

Trzy przedmioty podstawowe:

1
Język angielski
2
Matematyka
3
Język Polski

Inne przedmioty:

 • Nauczanie zintegrowane (Tematy IPC)
 • Zajęcia informatyczne (ICT)
 • Wychowanie fizyczne (PE)
 • Nauki ścisłe
 • Muzyka
 • Zajęcia plastyczne
 • Zajęcia techniczne
 • Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
 • Szachy
 • Współczesne języki obce (do wyboru trzy: niemiecki, francuski lub hiszpański)
 • Religia (nieobowiązkowo)

Rozumiemy, że wybór odpowiedniej szkoły jest ważną decyzją i jesteśmy do Państwa dyspozycji, jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania. Nasz zespół chętnie dostarczy Państwu wszelkich niezbędnych informacji o naszym programie nauczania i naszej placówce.

Program nauczania

W klasach 1-3 uczniowie uczą się według Międzynarodowego Programu Nauczania Podstawowego (IPC), który jest kompleksowym programem nauczania, opartym na brytyjskiej podstawie programowej, National Curriculum, z odniesieniami do pierwszego i drugiego etapu nauczania, ale dostosowanym do szkół międzynarodowych. Program ten, podobnie jak IB (International Baccalaureate), oparty jest na badawczym podejściu do nauki. Wymaga bardzo kreatywnego i tematycznego podejścia do nauczania, i zachęca uczniów do badania i zadawania pytań o to, co ich naprawdę interesuje. 

Kadra nauczycielska szkoły podstawowej

Portal rodzica

Poniżej uzyskasz dostęp do szkolnych regulaminów, najświeższych newsletterów i dowiesz się, co aktualnie ciekawego dzieje się w naszych murach.

Media społecznościowe

Inicjatywy i wydarzenia

Nasz program edukacyjny jest wzbogacony wieloma projektami, inicjatywami i wydarzeniami. Niektóre z nich są wymienione poniżej:

Trymestr jesienny:

 1. Pasowanie na ucznia
 2. Dzień Kropki
 3. Tydzień Preorientacji Zawodowej
 4. Dożynki
 5. Przedstawienia świąteczne (Jasełka)

Trymestr wiosenny

 1. Tydzień Międzynarodowy
 2. Dzień Odpoczynku Naszych Ołówków
 3. Bal karnawałowy
 4. Światowy Dzień Książki
 5. Tydzień wiedzy i doświadczeń
 6. Dzień Matematyki
 7. Dzień Autyzmu

Trymestr letni

 1. Dzień Ziemi
 2. Dzień Muzyki
 3. Dzień Rodziny
 4. Festiwal talentów
 5. Tydzień Filmowy

Formularz kontaktowy

Daj nam znać, jak możemy Ci pomóc!

Rozumiemy, że wybór odpowiedniej szkoły jest ważną decyzją i jesteśmy do Państwa dyspozycji, jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania. Nasz zespól chętnie dostarczy państwu wszelkich niezbędnych informacji o naszym programie nauczania i naszej placówce.